Фотограф і документаліст Макс Левін загинув

Жахіття війни стають пересторогою наступним поколінням завдяки тим, хто не побоявся подивитись війні в очі. Подивитися на неї через свій об’єктив. На жаль, за свою мужність вони нерідко платять життям.

З великим сумом повідомляємо, що 1 квітня поблизу села Гута Межигірська на Київщині поліція знайшла мертвим фотографа та документаліста Макса Левіна. За повідомленням Вишгородської окружної прокуратури, яка відкрила провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни, Левіна вбили російські військовослужбовці двома пострілами зі стрілецької зброї.

Фотограф не мав зброї.

Саме його документальні фотографії із війни росії проти України використані на нашому сайті.

Макс працював як фотокореспондент та документальний фотограф у багатьох українських і міжнародних виданнях. Зокрема, співпрацював з агентствами Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, LB.ua та Hromadske, а також був співавтором проєкту afterilovaisk.com. Більшість його документальних проєктів пов’язані з війною в Україні. Фотограф працював у гарячих точках – під час Революції гідності та на Донбасі з 2014 року. В Іловайському котлі він зміг урятуватися з групою колег, із оточення виходив разом із українськими добровольцями. «Кожен український фотограф мріє зробити фото, яке зупинить війну», — пояснював журналіст.

На своїй сторінці на порталі LB.ua Макс писав про себе: «Маю кохану дружину і трьох синів-бешкетунів, працюю штатним фотокором lb.ua, а також над тим, щоб був мир у цілому світі, щоб в Україні нарешті виросло покоління справжніх патріотів, а найкращими характеристиками людини вважались “порядність” і “чесність”….».

Впевнені, що праця Макса не була даремною. А мужність, свободу та цінності, які він ніс з собою крізь життя, тепер несуть у майбутнє мільйони українців. Слава нашим Героям!

3-го квітня відповідним указом Президент України Володимир Зеленський нагородив Макса Левіна орденом «За мужність» посмертно.

У Макса Левіна залишилось четверо неповнолітніх дітей, дружина та літні батьки. Ми можемо підтримати родину Макса Левіна пожертвами:

Monobank: 4441114420335646 – Зоряна Стельмах

ПриватБанк: 5168757403122528 – Варениця Інна